Wernisaż wystawy Jerzego Lassoty „Moja Wola – rysunki i akwarele: 1961-1964″, 4 listopada 2021, w Galerii Wolskiego Centrum Kultury „Otwarta Kolonia”, ul. Górczewska 15 w Warszawie

Dar Jerzego Lassoty dla Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie – obraz przedstawiający budynek Szpitala. Dedykacja Autora: „Dedykuję swoją wystawę Wszystkim Pracownikom i Pracowniczkom Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie w ramach podziękowania za profesjonalną opiekę i umożliwienie powrotu do zdrowia po przebytym zakażeniu COVID-19.”
Rzut oka na wystawę, zanim przyszli goście…
Zabytkowy element zabytkowego wnętrza.
Droga do fabryki
Lekarz Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie dr. Dominika Krogulec, która w czasie otwarcia wystawy przyjęła symboliczny akt własności Daru-Obrazu Jerzego Lassoty od Pana Pawła Boguty, reprezentującego nieobecnego Autora.
Z lewej – Ewa Boguta, współzałożycielka i współfundatorka Fundacji „Skarbnica Sztuki” będącej współorganizatorem Wystawy.
Wojtek Rosiński – malarz-konserwator dzieł sztuki w Fundacji „Skarbnica Sztuki”
Z lewej – Rajmund Gałecki, artysta-malarz z grupką młodzieży z prowadzonych przez siebie zajęć plastycznych w Wolskim Centrum Kultury.
Rajmund Gałecki – w masce i z płynem dezynfekcyjnym w ręku.
Po środku – Paweł Boguta – Prezes Fundacji „Skarbnica Sztuki” będącej współorganizatorem Wystawy, z lewej – Artur Eneasz Trojanek – kurator wystawy i z prawej – Pani pracownik Wolskiego Centrum Kultury.
Chwila otwarcia wystawy.
Małe jasne – 1964
Restauracja „Wencja” – 1964
Agnieszka Stróżyk – historyk sztuki i Wojtek Rosiński – malarz-konserwator dzieł sztuki w Fundacji „Skarbnica Sztuki”
Szpital przy Wolskiej – 1964
Jak zauważył Paweł Boguta otwierając wystawę, jej Autor w latach 1961-64 był nastolatkiem, jak młodzież z zajęć plastycznych w WCK.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s